Vítejte na našem webu zabývajícím se rc vrtulníky a modelařinou vůbec.

1.jpg
Letiště se nachází mezi Opavou a Chvalíkovicemi na SOUKROMÉM pozemku, který je obhospodařován ZEMĚDĚLSKOU a.s. Opava – Kylešovice. Vzniklo z polního letiště pro zemědělské letouny. K jeho užívání máme svolení vlastníka pozemku a již zmiňované ZEMĚDĚLSKÉ a.s. Opava-Kylešovice a to za přesně vymezených podmínek, které jsme povinni bezpodmínečně dodržovat. Jedná se o asfaltovou plochu o rozměrech 70x15m, obslužnou panelovou plochu a přilehlou travnatou plochu.

Vstup na letiště je na základě povolení.

Užívání plochy bez povolení bude považováno za neoprávněné a bude řešeno podle platných zákonů ČR.

Tímto upozorňuji všechny „modeláře“, kteří užívali plochu loni bez povolení (mám nahlášeny konkrétní osoby), aby si ve vlastním zájmu tyto nedostatky odstranili, nebo si hledali jiné letiště a neblokovali místo a nekazili pověst ostatním. Z důvodu snadné konroly bude vytvořen seznam, který bude k nahlédnutí u správce letiště.

Dále žádám všechny, aby si nejdříve přečetli podmínky užívání letiště. V loňském roce jsem řešil několik případů, kdy si zájemci o užívání letiště spletli poplatek s pronájmem plochy na celý rok s tím, že si tam mohou dělat co je napadne.

Povolení bude vystaveno po zaslání žádosti a zaplacení poplatku 350,- Kč na účet 2600953090/2010. Platbu označte vhodným variabilním symbolem pro snadnou identifikaci.

Žádost zašlete e-mailem na : zsolny@quick.cz do 15. dubna 2018.
Na pozdější žádosti nebude brán zřetel.

V žádosti uvedťe : Jméno, bydliště. třídu modelů, kterými budete létat (elektrolety, spalovák, větroně), variabilní symbol pod kterým platbu zašlete.

Letiště není určeno pro drony a jim podobným zařízením. (dle platných zákonu ČR je zákaz přeletů dronů nad soukromými pozemky)

Vydávání povolení bude oznámeno na stránkách „ helimodelsopava“ .

Vjezd na pozemek je vybaven dopravní značkou "Zákaz vjezdu všech vozidel" s dodatkovou tabukou. Po získání povolení toto vždy při vjezdu na letistě dejte na místo kde bude dobře vidět. (Přední sklo vozidla atd.) Tímto předejdeme zbytečným zdržením a dotazům kdo je kdo.

Povolení může kontrolovat mimo správce kterýkoli platící uživatel letiště , městská a státní policie.

Pokud máte jiné dotazy, budeme je řešit individuelně emailem nebo telefonicky.


Zdeněk Solný správce
Jak se k nám dostanete
GPS souřadnice 49°53'49.174"N, 17°55'18.655"E
mapa letiště.jpg
24.02.2018 18:11:08
helimodelsopava
ERV2.jpg
ERV1.jpg
ERV.jpg
Nový stroj na letišti
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one