Vítejte na našem webu zabývajícím se rc vrtulníky a modelařinou vůbec.

1.jpg

Trnávka FUN FLY 2013

Trnávka Fun Fly 2013
Začátkem měsíce srpna proběhlo na severní Moravě již tradiční setkání příznivců RC vrtulníků. Naše Opavská banda u toho samozřejmě nemohla chybět. Rádi bychom se s Vámi podělili o naše zážitky.
Již 6. ročník akce Trnávka Fun Fly se jako tradičně konal na modelářském letišti v blízkosti obce Trnávka. Trnávka Fun Fly proslula především díky velkolepé a do detailu propracované noční show. O jejím úspěchu svědčí davy účastníků nejen z vrtulníkářské branže, ale i z široké veřejnosti.
Přesto, že začátek budování zázemí pro tuto akci poznamenaly rekordní vedra, která následně přešla v déšť s prudkými poryvy větru, v sobotu bylo počasí jako na objednávku - téměř bezvětří, pod mrakem a teplota něco přes 20 stupňů. A rozhodně bylo se na co koukat. Piloti předváděli prvky popírající zemskou přitažlivost a fyzikální zákony. Bylo také vidět, jak rychle jde technika kupředu a to především ve třídě elektro vrtulníků. Létalo se celý den bez přestávky, bez jakýchkoliv zbytečných prodlev. Ve vzduchu se pořád něco dělo, návštěvníci se ani minutu nenudili.
Samostatnou kapitolou je již zmiňovaná noční show. Začátek je vždy až po úplném setmění.
Pokud jsme si ve dne lámali hlavy nad tím, co pilot s vrtulníkem dokáže, tak po tmě jsme už nechápali vůbec nic a jen jsme s obdivem zírali. V úvodu noční show předvedl pilot vrtulník s osvětlenými rotorovými listy, na kterých se za letu objevovaly různé obrazce. Celé vystoupení ještě umocňovala hudba. V dalších vystoupeních piloti předvedli akrobacii vrtulníku jen v pasivním osvětlení – za pomocí halogenové ruční svítilny. Celá show gradovala synchronní létání dvou vrtulníků při osvětlení dvěma halogenovými svítilnami. Pořadetelé si na letošní ročník připravili překvapení v podobě nočního kombatu samokřídel, které svou hrou barevných světel připomínal rej čarodějnic.

Závěrem bychom chtěli poděkovat organizátorům a pilotům této akce za opravdu velkolepou podívanou, kterou se jim podařilo připravit. Přejeme jim mnoho sil do dalších ročníků tohoto zajímavého setkání. Už teď jsme všichni zvědaví na to, kam se mohou posunout technické a lidské možnosti příště.
SDC11499.JPG
DSC01517.JPG
23.10.2013 09:40:24
helimodelsopava
ERV2.jpg
ERV1.jpg
ERV.jpg
Nový stroj na letišti
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one