Vítejte na našem webu zabývajícím se rc vrtulníky a modelařinou vůbec.

1.jpg

Moje modelařina část první

Moje modelařina

Díl 1 – Align T-rex 450 Pro 3G

Tak, je sobota 22.11 2013 . Chtěl jsem jít dnes létat, ale jak to tak vypadá předpověď se naplnila venku prší. Z létání nebude zdá se nic – no alespoň mohu napsat svůj první článek. O čem to bude ?? Třeba o věčné diskuzi zda mít elektro nebo spalovák, třeba o tom které palivo či baterky jak chutnají mým strojům.

Co tedy parkuje v mém hangáru :

• T-rex 450 PRO 3GX v setovém provedení létám na 3S 2200 mAh – 2 sezóny
• T-rex 600 N – vybavení serva Futaba motor TT – PRO 50 H – 5 sezon

Mohu tedy říci že něco už mají za sebou . Začneme s drobečkem – na první sezónu jsem mu možná s neznalosti, ale na doporučení obchodníka pořídil baterie Pulse v provedení 3S. Musím říct, že „dobrý“, moje létání se nesnaží vyrovnat se hozeným motykám některých fanoušku RC Heli ale spíše se snažím a mám techniku nastavenu na maketové létání v nižších otáčkách s maximální dobou pobytu ve vzduchu. „Dobrý“ trvalo jen chvíli. Netrvalo totiž dlouho a začaly se dít věci. Tak předně jsem se v létání posunul o velký skok dopředu. Odpadl onen všem modelářům známý pocit a sice že model dělá všechno pro to aby nám ukázal kdo je tady pánem a s tím souvisí obava z nekontrolovatelného pádu se všemi důsledky pro peněženku z toho plynoucími. Moje létání začalo vzdáleně připomínat stav, kdy pohyb modelu skutečně vypadal jako let pod kontrolou pilota nikoliv stroje. S přibývajícími lety jsem začal řešit problém známý z literatury – tedy – kam s ní???. Ptáte se s kým. No s baterkou přece !! Začaly se nafukovat – ale jak !! Za dva měsíce / a musím říct že létám pouze o víkendech a to ještě spíš jak se říká hubou než s modelem měla baterka rozměry které mi bránily ji umístit do prostoru pro ni určeného. Šel jsem tedy baterku reklamovat a byla mi vyměněna. Oslněn úspěchem zakoupil jsem ještě jednu. To jsem si dal !! Zkrátím to celé konstatování m, že měl jsem jeden a teď mám už balonky dva. Za nějaký čas jsem pociťoval zvláštní pocit a sice , při manipulaci s baterkou jsem byl čím dál tím větší sirotek . Kolegové piloti jsou zkrátka srabi a začali se mi vzdalovat a dokonce požadovat abych parkoval dál od jejich vozů. No baterky vydržely sezónu – odhadem každá tak do 60 letů.

Nabíjel jsem vždy s balancérem / né jako někteří – že Pavle?? / vybíjel max. 1500 mAh a baterky v háji – no za tu cenu kdo by to nekoupil. Bylo to zklamání z elektriky.

Na sezónu 2013 jsem si pořídil baterie z činy. Podlehl jsem heslu, že veškerá kvalita světa pochází z číny a kdo kupuje jinde je blázen. Pořídil jsem si Turnigy nano tech a to dvě obyč a dvě serie A-spec. K provozování jsem přistoupil opět vědecky. Vždy jednu z každého typu jsem tzv. nataktoval, pečoval o ni staral se. Zbylé dvě jsem tzv. neřešil lítal od začátku normálně – žádná zvláštní péče. Výsledek – no je to fuk sedim doma na zadku protože nemám s čím létat. Baterky jsou v háji.
Co k nim ještě říct. Především to, že ve srovnání s Pulse toho zažily víc. Tzn. víc letů méně pádů. Dokonce, a to holky od Pulse nezažily, mají za sebou ten báječný pocit prvního lopingu. K tomu všemu jsem si pořídil auto a tak jsme se s mými kluky v sezóně vyřádili – a že to jelo!! Zvláště ty A-spec s vybíjením 130 C to teprve byla pro autíčkový 100 A regulátor ta správná energie.

Až bude čas sepíšu zde pasáž o tom jak jsme testovali naše nové palivo či jak jsem stavěl polomaketu EC 135 pro T-rexe 450.

Tak ahoj někdy příště.

Autor článku René Pfleger
24.11.2013 11:23:07
helimodelsopava
ERV2.jpg
ERV1.jpg
ERV.jpg
Nový stroj na letišti
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one