Vítejte na našem webu zabývajícím se rc vrtulníky a modelařinou vůbec.

1.jpg

Sobotní let na profesionálním simulátoru

V sobotu se mi naskytla jedinečná příležitost proletět se v profesionálním leteckém simulátoru .
FLIGHT SIMULATOR EXPERIENCE.
 
Po příjezdu na sjednané místo a úvodním desetiminutovém seznámení se s přístroji a jejich funkcemi v kokpitu letadla typu Piper Seneca (rozpětí 11,9m, délka 8.7m, cestovní rychlost 326km a dolet 1500 km) jsem se s instruktorem začal připravovat na první start, tentokrát ve funkci kopilota. Po nezbytné předstartovní kontrole jsme začali rolovat po letišti směrem k startovní dráze a čekali na povolení ke startu z řídící věže. V okamžiku povolení dal pilot plný tah motoru a letadlo se začalo velmi svižně rozjíždět. Po pár vteřinách jsme už stoupali vzhůru do oblak. K mému údivu byl simulátor velmi reálný - při startu se mi dokonce zvedal žaludek. Po malém okruhu kolem letiště jsme se začali připravovat na přiblížení a přistání. Přiblížení k letišti a srovnání se s osou dráhy proběhlo bez potíží, stejně jako ubrání rychlosti, vysunutí klapek a podvozku. Hladké přistání pak bylo doprovázeno hlukem od kol podvozku a pískotem brzd.
Po tomto zkušebním letu jsem na místo prvního pilota usedl já. Po sérii nezbytných kontrol a obdržení povolení ke startu jsem se začal pomalu rozjíždět po dráze. Dělalo mi velké problémy udržet letadlo ve středu dráhy, ale nakonec se mi to přeci jen podařilo a s přitahováním ovládání začalo letadlo stoupat. Letadlo se muselo v závislosti na tahu motoru neustále manuálně dovažovat. Po pár minutách jsem pochopil jak na to a už jsem vyvažoval jako pilot s dvacetiletou praxí. Po vystoupání  do výšky tři tisíce metrů nad mořem přišla první zatáčka doprava - knipl jsem začal natáčet a lehce přitahovat abych si udržel stejnou výšku, poté jsem se srovnal s letištěm, které bylo po pravém boku trupu letadla a pokračoval rovně, kde jsem začal opět točit doprava a sestupovat na přistání. Bylo potřeba ubrat na tahu motoru, srovnat se s osou dráhy a pozvolna sestupovat. Ještě vysunout klapky, podvozek a zapnout přistávací světla. Letiště začínalo být na dosah a já začal nervóznět. Nakonec se ukázalo že to není nic hrozného. Letadlo dosedlo trochu tvrději, ale celá posádka přežila a dočkal jsem se dokonce potlesku. Už zbývalo pouze dobrzdit a zajistit letadlo proti rozjezdu a můj první let jako pilot byl úspěšně za mnou.
Po malé přestávce následovalo několik dalších okruhů, které jsem už zvládal zcela sám. Uskutečnil jsem také jeden let přes Alpy  a přistál na letišti, které jsem našel pomocí navigace Garmin jenž byla v kokpitu letadla. Okruhů nad letištěm jsem udělal asi šest, pokaždé s mezipřistáním. S přibývajícím počtem letů to šlo lépe a lépe a já jsem si to začal naplno užívat. Po zhruba 70 minutách letu jsem byl u konce kurzu. Musím konstatovat, že tento simulátor je velmi reálný. Nejtěžší pro mě bylo sledovat všechny přístroje, funkce a udržovat optimální hodnoty. Myslím si, že po několika nalétaných hodinách bych simulátor bezpečně zvládnul ovládat sám bez pomocí profesionálů, ale i tak jsem se u toho pěkně zapotil. Po konzultaci s instruktorem jak je let reálný, mi bylo sděleno, že zhruba na 98% stejný ale strach a respekt je úplně někde jinde. Tato možnost mě v mé dosavadní letecké kariéře posunula zase o kousek dál a já děkuji za to, že jsem tento zážitek měl možnost vyzkoušet na vlastní kůži a všem jej vřele doporučuji.

Pokud by měl někdo zájem tento simulátor vyzkoušet tak zde je odkaz
http://www.flight-simulator.cz/

Autor článku a pilot Tomáš Kaštovský
22.02.2014 08:18:50
helimodelsopava
ERV2.jpg
ERV1.jpg
ERV.jpg
Nový stroj na letišti
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one