Vítejte na našem webu zabývajícím se rc vrtulníky a modelařinou vůbec.

1.jpg
Letiště se nachází mezi Opavou a Chvalíkovicemi na SOUKROMÉM pozemku, který je obhospodařován ZEMĚDĚLSKOU a.s. Opava – Kylešovice. Vzniklo z polního letiště pro zemědělské letouny. K jeho užívání máme svolení vlastníka pozemku a již zmiňované ZEMĚDĚLSKÉ a.s. Opava-Kylešovice a to za přesně vymezených podmínek, které jsme povinni bezpodmínečně dodržovat. Jedná se o asfaltovou plochu o rozměrech 70x15m, obslužnou panelovou plochu a přilehlou travnatou plochu.

Vstup na letiště je na základě povolení.

Užívání plochy bez povolení bude považováno za neoprávněné a bude řešeno podle platných zákonů ČR.

Tímto upozorňuji všechny „modeláře“, kteří užívali plochu loni bez povolení , aby si ve vlastním zájmu tyto nedostatky odstranili, nebo si hledali jiné letiště a neblokovali místo ostatním. Z důvodu snadné kontroly bude vytvořen seznam, který bude k nahlédnutí u správce letiště.

Dále žádám všechny, aby si nejdříve přečetli podmínky užívání letiště. V loňském roce jsem řešil několik případů, kdy si zájemci o užívání letiště spletli poplatek s pronájmem plochy na celý rok s tím, že si tam mohou dělat co je napadne.

Povolení bude vystaveno po zaslání žádosti a zaplacení poplatku 350,- Kč na účet 2600953090/2010. Platbu označte vhodným variabilním symbolem pro snadnou identifikaci.

Žádost zašlete e-mailem na : zdenek.solny@gmail.com do 15. dubna 2020
.
Na pozdější žádosti nebude brán zřetel.

V žádosti napište : Jméno, bydliště, třídu modelů, kterými budete létat (elektrolety, spalovák, větroně), variabilní symbol pod kterým platbu zašlete.

Letiště není určeno pro drony a jim podobným zařízením. (dle platných zákonu ČR je zákaz přeletů dronů nad soukromými pozemky)

Vydávání povolení bude oznámeno na stránkách „ helimodelsopava“ .

Vjezd na pozemek je vybaven dopravní značkou "Zákaz vjezdu všech vozidel" s dodatkovou tabukou. Po získání povolení toto vždy při vjezdu na letiště dejte na místo kde bude dobře vidět. (Přední sklo vozidla atd.) Tímto předejdeme zbytečným zdržením a dotazům kdo je kdo.

Povolení může kontrolovat mimo správce kterýkoli platící uživatel letiště , městská a státní policie.

Pokud máte jiné dotazy, budeme je řešit jednotlivě emailem nebo telefonicky.


Zdeněk Solný správce
Jak se k nám dostanete
GPS souřadnice 49°53'49.174"N, 17°55'18.655"E
mapa letiště.jpg
06.01.2020 12:31:58
helimodelsopava
ERV2.jpg
ERV1.jpg
ERV.jpg
Nový stroj na letišti
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one